PDF Печать E-mail

Polosa_Podii

   12 Березня 2020р.

2020.03.12_Lina_Kostenka1«Душа належить людству і епохам». До ювілею Ліни Василівни Костенко

 

«У нас є один справжній поет.

Це поетеса Ліна Костенко».

Микола Вінграновський

 

Шановні друзі! 19 березня 2020 року геніальній українській поетесі, письменниці, Ліні Костенко, виповнюється 90 років.


Ліна Василівна - незаперечний моральний авторитет для українців і за свій вік вона жодного разу не заплямувала себе компромісами. Сила волі та незламність письменниці вражають.

Біографія цієї геніальної жінки - приклад для українців. Вона вважається одним із найпопулярніших і українських авторів сучасності.
Для багатьох українців саме вона є тим певним мудрецем, який підказує, як прожити сьогоднішній день. І саме її вірші чи не найбільше цитують у соцмережах. Щороку українці влаштовують флешмоби під її ім’ям, а пісні на слова Костенко часто стають хітами.

Небагато є сьогодні в Україні особистостей, перед якими б так заклякали і журналісти, й політики, і вся українська спільнота. Але таких особистостей і не може бути багато.

Це та, вже майже міфічна порода аристократів духу або ж моральних авторитетів, беззаперечність позиції яких не порушується часом, простором, а тим більше «актуальними вітрами» - чи то політичними чи будь-якими іншими (андерграунд чи мейнстрім, постмодернізм чи постпостмодернізм), яким зовсім не лестить увага телекамер і слова яких моментально набувають історичного значення.

У бібліотеці коледжу до вшанування творчості Ліни Костенко оформлено книжкову виставку «Душа належить людству і епохам».

До вашої уваги надбання Ліни Костенко, які не залишать нікого байдужими. Геніальна українка говорить до нас своїми творами, завжди актуальними та пронизливими.

Серед поетичних видань Ліни Костенко – збірки «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), дитяча збірка «Бузиновий цар» (1987), «Вибране» (1989), «Гіацинтове сонце» (2010), «Річка Геракліта» (2011), «Мадонна перехресть» (2011). Перу поетеси належать кілька історичних творів: романи у віршах – «Маруся Чурай» (1979), «Берестечко» (1999), поема «Скіфська балада» (1983-1986), «Дума про трьох братів неазовських» (1984).

В 2010 р. вийшов у світ перший прозовий роман Ліни Костенко «Записки українського самашедшого», який практично одразу ж став українським бестселером.

Ліна Костенко – лауреат багатьох престижних премій, зокрема - Державної премії УРСР ім. Т. Шевченка, якою був відзначений роман у віршах «Маруся Чурай» (1987), премії Франческо Петрарки, якою відзначено книжку «Інкрустаії» (в перекладі італійською мовою, 1994), премії імені Олени Теліги (2009), премії фундації Антоновичів (1989). Також її було нагороджено Почесною відзнакою Президента України (1992) і Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня у березні 2000 року.

Запрошуємо усіх, хто цікавиться творчістю Ліни Костенко!

Завідувач бібліотеки Хома Є.С.

2020.03.12_Lina_Kostenka

 
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Яку спеціальність обрати?
 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні16
mod_vvisit_counterВчора15
mod_vvisit_counterНа цьому тижні31
mod_vvisit_counterНа попередньому тижні136
mod_vvisit_counterВ цьому місяці98
mod_vvisit_counterВ минулому місяці1395
mod_vvisit_counterВсього772830

Сьогодні: 2022-12-06 19:40

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Розробник Назаров А.Л. Joomla!. Designed by: internet hosting company value hosting Valid XHTML and CSS.