PDF Печать E-mail

Polosa_Podii

   01 Червня 2020р.

Karant_turizmКарантин – особливий і дуже сприятливий час для читання

(продовжуємо читати)

Кращі книги про подорожі та відпочинок: топ книги, які надихають подорожувати.

Книги - кращі ліки від нудьги. Завдяки їм можна побувати у будь-якій країні, навіть не виходячи із затишної кімнати.

А є історії, які змусять вас піднятись з дивану та бігти назустріч пригодам.

Ми підготували для вас підбірку із захоплюючих книг, які надихнуть вас на подорож.


32Вільгельм де Рубрук «Подорож у східні краї»

У книзі представлено опис подорожі фламандського монаха-францисканця Вільгельма де Рубрука до столиці Монгольської імперії Каракорума, яку мандрівник здійснив у 1253-1255 рр., виконуючи доручення французького короля Людовіка ІХ Святого.

Книга містить важливі географічні та етнографічні відомості про Крим, степове Причорномор’я, Кавказ, Малу та Центральну Азію. Автор з особливою увагою висвітлює щоденне життя народів, що входили у середині ХІІІ ст. до складу Монгольської імперії, а також релігійні практики монгольських шаманістів, несторіан і буддистських монахів.

 33

Е. Гілберт «Їсти, молитися, любити»

Це комбо з пошуків себе і оди подорожам. Ліз Гілберт так романтично розповідає про Італію, Індію і Балі, що хочеться негайно відправитися на пошуки себе саме туди. Пікантності книзі додає той факт, що це мемуари автора. Гілберт описує свою подорож після розлучення з чоловіком і відкриття під час цієї поїздки.

 

34Ж. Верн «Навколо Світу за 80 днів»

Якщо ви досі не прочитали цю книгу, не дивуйтеся, що в житті не вистачає пригод. В «Навколо світу за 80 днів» Верн описує незворушного англійця і його розторопного слугу, які на спір поспішають якомога швидше обітнути земну кулю. По дорозі їх, звичайно ж, чекає маса пригод. Книга написана в 1872 році, і з того часу надихала на подорожі не одне покоління людей по всьому світу.

 

М. Твен «Простаки за кордоном»35

Велика, як називав її сам Твен, розважальна поїздка зі Сполучених Штатів в Палестину (друга назва книги - «Шлях нових паломників») через Марсель, Париж, Сицилію, Грецію і навіть Одесу з Севастополем (куди Твен потрапив за чужим паспортом) - один з найбільш цікавих і смішних тревелогів у світі.

 

36Дж.Стейнбек «Подорож із Чарлі в пошуках Америки»

Ця книга для справжніх тревелоголіків. Стейнбек писав, що від пароплавних гудків у нього волосся дибки, від звуків прогрівання мотора - тремтіння у всьому тілі, і ця книга, звичайно, для людей, здатних зрозуміти це почуття.

За кілька місяців Стейнбек об'їздив всю Америку на вантажівці разом зі своїм пуделем Чарлі і описав свої спостереження в цьому романі. Йому чудово вдалося передати побут і настрої людей.

Цікаво дізнатися про те, як себе вели, розмовляли і були налаштовані люди в 60-ті роки XX століття, ще до глобалізації. Тоді говір і побут людей, що живуть в одній країні, сильно розрізнялися, завдяки чому подорожі могли перетворюватися в справжні експедиції по чужій культурі.

 

Ренато Баретич «Готель «Гранд»37

Ренато Баретич (нар. 1963 р. у Загребі) - хорватський поет, прозаїк, журналіст, автор декількох романів, збірок оповідань та поезій. Його роман «Восьмий повірений», що вийшов друком у видавництві «Фоліо» 2010 року, був нагороджений літературними преміями і нагородами і став, за визначенням критиків, «однією з найбільших подій нової хорватської літератури». У видавництві «Фоліо» у 2011 році вийшов друком також роман Баретича «Розкажи мені про неї». На популярному літературному блозі з’являються пости невідомого Condoleezo.

В своєму романі він розповідає історію власного життя, яка викликає неабиякий резонанс серед читачів. Маленький Філіп живе нібито в звичайному готелі зі своїми батьками. І все було гаразд, доки «Ґранд» не відкриває йому свій інший бік - публічний дім, повний проституток з України. Життя дівчат, таємниці батькового бізнесу, пізнання дорослих стосунків - все це змінює уявлення хлопчика про світ навколо нього.

 

38С. Ленд «Покоївка. Крізь злидні до перемоги»

Стефані 28 років, і вона відчайдушно намагається вирватися з рідного містечка, щоб справдити свою мрію: вступити до університету і стати письменницею. Її плани перериваються несподіваною вагітністю та судовим розглядом із батьком дитини.

З цього дня Стефані - злиденна і бездомна мати-одиначка, яка може розраховувати тільки на себе. Ніхто, зокрема і її батьки, не можуть їй допомогти. Протягом кількох важких років Стефані намагається віднайти надійне пристанище для себе й доньки Мії, виживаючи на крихти, які перепадають їй у вигляді мізерної соціальної допомоги, і жахливо низький заробіток покоївки.

У такому житті немає місця вихідним, святам із друзями і спонтанним покупкам - лише підірване здоров’я, щонайдешевша їжа, самотність, панічні атаки і постійний страх за майбутнє своєї дитини.

Стефані вчиться не здаватися, цінувати маленькі радощі життя і наполегливо прямувати назустріч мрії. Це оповідка про сподівання, рішучість і справжню силу людського духу.

 

Макс Кідрук «Мексиканські хроніки»39

«Хто йде вперед, озброєний великими мріями, завжди сильніший від тих, у кого на руках самі лише факти», - говорить до читачів устами головного героя Макс Кідрук, наш рівненський письменник. Макс Кідрук - письменник, відомий своєю любов’ю до подорожей та описами мандрівок у книгах. Також Кідрук став відкривачем кількох нових для української літератури жанрів: тревелог та технотрилер.

«Мексиканські хроніки» - напрочуд жвава та захоплива книга про те, молодий хлопець здійснив свою давню мрію, наодинці пройшовши Мексиканські Сполучені Штати від Тихого океану на заході до Карибського моря на сході.

Відстань, яку проходить головний герой, дивним чином зближає його з незнайомими людьми із різних куточків планети. Це історія про захоплюючі пригоди юнака, приправлена гострим гумором та іронією.

Її варто читати під час подорожі, аби налаштувати себе на незабутній відпочинок та впевнитись в словах автора про те, що мрії матеріальні, мрії створені для реальності, без цього природа просто не дозволила б нам мріяти.

 

40Артур Хейлі «Аеропорт»

Генеральний директор Міжнародного аеропорту Лінкольна Мел Бейкерсфелд і не помітив, як увійшов у круте життєве піке.

Негаразди вдома підсилилися негараздами на роботі: «Боїнг-707» застряг на одній зі злітних смуг. Тим часом Рейс Два «Транс Америка» починає набирати пасажирів.

Пілот навіть не підозрює, що єдиною смугою для посадки є саме заблокована «Боїнгом». Але все це абсолютно нічого не важить, коли до аеропорту заходить чоловік, що запланував підірвати себе в одному з рейсів. Він уже поклав вибухівку до своєї валізки, він уже на борту літака…

 

Богдан Логвиненко «Ukraїner. Країна зсередини»41

Книга за мотивами першого кола масштабної експедиції Украї­ною, яка тривала з літа 2016-го до зими 2018-го року й охопила всі історичні регіони - від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії.

У книзі зібрано найяскравіші моменти з манд­рівок унікальними куточками країни: історії людей та місць, що надихають, зворушують і дивують, а також вражаючі фото, які показують Україну справжньою, несподіваною, цікавою та автентичною.

Це історії людей та місць, що надихають, зворушують й дивують. А вражаючі фото, які доповнюють видання, відкриють читачам Україну справжню, несподівану, цікаву та автентичну. 

Читайте і подорожуйте!

( Далі буде….)

Завідувач бібліотеки РКЕБ Хома Є.С.

 

 
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Яку спеціальність обрати?
 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4
mod_vvisit_counterВчора15
mod_vvisit_counterНа цьому тижні19
mod_vvisit_counterНа попередньому тижні136
mod_vvisit_counterВ цьому місяці86
mod_vvisit_counterВ минулому місяці1395
mod_vvisit_counterВсього772818

Сьогодні: 2022-12-06 03:23

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Розробник Назаров А.Л. Joomla!. Designed by: internet hosting company value hosting Valid XHTML and CSS.