PDF Печать E-mail

Polosa_Podii

  06 Січня 2021р.

Zag_Zimovr_chit10 книжок для зимових вечорів

Люди перестають мислити, коли перестають читати. (Д. Дідро)

Січень - прекрасний місяць для теплого і затишного читання книг.

Довгі вечори налаштовують на те, щоб нарешті взятися за все, що ми запримітили ще влітку, але так і не спромоглися прочитати.

Сьогодні ми вирішили допомогти з вибором і підготували для вас добірку цікавих книг, з якими хочеться залишитися якомога довше, щоб зануритися в магію слова.

З настанням холодів хороші книжки допомагають впоратись із зимовою хандрою, вони зігрівають тепліше за ковдру та смакують краще за мандаринку.

Ми зібрали цікаві книги від українських видавництв, які найкраще підійдуть для того, щоб легше дотягнути до весни.

 

Пропонуємо Вам добірку «зимових» книг на будь-який смак, які є у нашій бібліотеці!

1Мирослав Дочинець. Криничар

Читаєш цю книжку - і наче зажовуєш вітаміни для розуму і душі, зауважив відомий письменник-дисидент Ігор Калинець. Вона - про людську гідність, про віру, надію і любов, про необхідність «прямостояння і прямоходіння», як для тіла, так і для душі. Це не тільки своєрідний посібник життєвого успіху, але й проникливий інструмент народження самосвідомості.

В основі роману - хвилююча сповідь бентежної, шляхетної, муштрованої життям душі, сповнена аромату Часу, Духу і Любові, дивовижна одіссею знегод і поневірянь простого закарпатського хлопця, поки він став першим у краї багачем, з яким рахувалися в Будапешті і Відні.

Криничар узяв від землі силу, а від Неба духовність і навчає цьому людей, рішуче міняє їх, а з ними й довколишній світ. Своїм життям він відкриває читачеві дві найголовніші принади - свободу від страху і свободу від злиднів. До того ж, ділиться секретами «робити» грошейі і мудро розпоряджатися ними. Просто і дуже переконливо, і без містик.

Авторитетні критики вже встигли назвати роман «духовним братом «Вічника».

Василь Тибель. Тріанські рішкунці2

Нещодавно НАСА, за допомогою телескопа ХАБЛ, відкрило десять найближчих до Землі планет, на яких можливе життя. Автор зробив це набагато раніше й заселив їх розумними істотами. Тріан, Маврілія, Зе-Та і Зе-Ла - ось де розвиваються основні події цього напрочуд захоплюючого, ну й трошки гумористичного роману.

Гумор, сатира і фантастика, такий вінегрет чекає на читача. Певне не всі люблять цей знаменитий салат, але автор подає його під таким соусом, що не відірвешся. Книга розрахована на читання без глибоких підтекстів і філософських висновків - книга яку беруть у мандри, бо читається за один рейс, наприклад, Хундаю Львів- Київ. Основне, якою б не була розумна форма життя і на якій із планет не сталися б ці події, завше основні цінності: добро і зло, любов і ненависть мають стати на герць. А там вже хто кого? Часом то виглядить смішно, пародійно, одне гарантує автор - Ви не нудьгуватимете.

Хочете дізнатися подробиці життя іншопланетних рас і заодно відпочити? Тоді Ви взяли в руки правильну книгу!

 

3Джіакомо Казанова. Любовні пригоди

Мемуари знаменитого авантюриста Джіакомо Казанови (1725-1798) являють собою гранично відвертий автопортрет шукача пригод, не ніяковіючи перед собою ніяким заборонам, і дають мальовничу картину побуту і звичаїв XVIII століття.

Казанова об'їздив всю Європу, був знайомий з багатьма чудовими людьми (Вольтером, Руссо, Катериною II і ін). Стефан Цвейг ставив спогади Казанови в один ряд з автобіографічними книгами Стендаля.

 

Валер'ян Підмогильний. Місто

Валер'ян Підмогильний створив модерний роман, в якому, на відміну від традиційної селянської і соціальної тематики, акцент перенесений на урбаністичну проблематику, порушені філософські питання буття й аналізована психіка героїв, а конфлікт розгортається між людьми з різними світоглядами.

«Місто» - перший урбаністичний роман в українській літературі, з новими героями, проблематикою та манерою оповіді.

Автор показав бажання молодих селян «вийти в люди», здобуваючи колись недосяжну науку.

Твір не подібний до традиційної народницької прози XIX ст., бо автор орієнтувався на європейський роман 19-початку 20 століття.

 

5Емі Ньюмарк. Курячий бульйон

Теплі історії про кохання, романтику та побачення.
Є в цьому світі дещо, про що однаково сильно мріють лікарі та водії, багаті і бідні, високі й низькі, брюнетки і блондинки, молоді та літні люди. І це омріяне щось - кохання. Пам’ятаєте, як у дитинстві ми із захопленням слухали казки про прекрасних принців та принцес, які знаходять вічне кохання, оте саме, де «жили вони довго й щасливо і померли в один день».

Справжнє, щире, несподіване, непідвладне часу - чарівне кохання. І, може, хтось скаже, що любові не існує, але герої 101 історії про кохання переконають вас у протилежному.

Ця книжка огорне серце ніжністю й підбадьорить читачів, які шукають свою споріднену душу. Історії про знайомства, романтику, кохання і шлюб, з усіма карколомними підйомами та болісними падіннями заохочуватимуть, надихатимуть і розважатимуть.

 

Ліон Фейхтвангер. Успіх.6

Роман відомого німецького прозаїка Л. Фейхтвангера (1884- 1958) - один з перших у світовій літературі значних художніх творів, де автор створюючи свій самий зрілий, обдуманий і значний твір - роман «Успіх», вклав у нього не тільки величезний запас спостережень над життям Німеччині, але і свої роздуми над долями існуючого світу.

Роман став одночасно і об'ємною картиною звичаїв, що виникла в результаті ретельного аналітичного вивчення письменником обстановки, в котрій існували і діяли його герої, і ареною пристрасної дискусії Фейхтвангера з головними напрямками європейської громадської думки сучасності. У цій дискусії вельми повно і відверто розкрився його світогляд, його реальні суперечності, значною мірою подолані письменником лише в кінця життя.

 

7Станіслав Лем. Кіберіада

Цикл фантастичних оповідань знаменитого поляка Станіслава Лема, дотепно названий «Кіберіадою», був написаний ще у далеких 60-х роках минулого століття, проте свого чару він не втратив і досі. Всесвіт «Кіберіади» - казковий, часів царя Гороха, якщо послуговуватися людською мовою. І хоча там є королівства, лицарі і принцеси (трапляються навіть дракони), але населяють його роботи, які навдивовижу схожі на людей.

Вони також люблять і ненавидять, втішаються і горюють, а деякі з них навіть умирають. З-поміж того населеного роботами всесвіту на особливий пошанівок заслуговують Трурль і Кляпавцій - геніальні конструктори і винахідники, які, намагаючись перевершити один одного, можуть створити все - від машини для сповнення бажань до Демона Другого Порядку.

На жаль, найчастіше ті винаходи викликають лише усмішку. Чому? На це питання, як сказав один із Лемових мудреців, кожен повинен відповісти особисто.

 Уїлкі Коллінз. Жінка в білому8

Події, описані у книзі, відбуваються в Англії в 1850 році.

В основу твору покладено гострий захоплюючий сюжет про злочин, який було скоєно заради грошей. Сер Персіваль Глайд запроторює свою дружину в божевільню й одержує її спадщину.

Автор таврує жадобу до грошей, звеличує чесність і мужність, що дозволяють головному героєві твору викрити жахливу змову.

Визнаний майстер інтриги, У.Коллінз вдало поєднує детектив з любовною історією.

Оповідь ведеться від різних осіб, у хронологічному порядку, що дозволяє всебічно осягнути події та вчинки персонажів.

 

9Решат Нурі Ґюнтекін. Чаликушу

«Чаликушу» («Корольок - пташка співоча») - одна з найвідоміших книг про кохання, книга, яку не можна не прочитати. Перед вами зворушлива історія життя молодої жінки Феріде, повна несподіваних поворотів, пригод та переживань.

Читач отримає справжню насолоду слідувати за героїнею, сміятися і плакати разом з нею. Пристрасть і зрада, біль і радість, сльози і надія на нове щастя - такі вічні теми, яким присвячений цей роман, визнаний класикою світової літератури.

 

Джон Голсуорсі. Са́га про Форса́йтів10

Са́га про Форса́йтів (англ. The Forsyte Saga) - трилогія англійського письменника Джона Голсуорсі. Є найвизначнішим твором у його бібліографії, за цей творчий доробок письменник 1932 року відзначений Нобелівською премією з літератури. Написана як сімейна хроніка, «Сага» розповідає історію родини Форсайтів, яка уособила долі середнього класу і вікторіанської епохи.

«Сага про Форсайтів» стала найвизначнішим твором у доробку Джона Голсуорсі. Вже у рік виходу перший роман трилогії привернув увагу читачів і критиків як в Англії, так і за кордоном. Пізніше «Сага про Форсайтів» неодноразово перевидавалась і була перекладена різними мовами.

Українською мовою вона вперше видана у 1976 році видавництвом «Дніпро» у перекладі Олександра Тереха.

 

Працівники бібліотеки щиро вітають з Новим 2021 роком, всіх, хто цінує хороші книги і прекрасний світ читання.

Ми бажаємо Вам, щоб всі сюжетні повороти, які Вам належить пройти в новому 2021 році, вели до успіхів і радощів, надихали чудовими зустрічами і допомагали створювати нові яскраві сторінки життя!

Приємного читання!

Хома Є.С., завідувач бібліотеки


 
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Яку спеціальність обрати?
 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні10
mod_vvisit_counterВчора15
mod_vvisit_counterНа цьому тижні25
mod_vvisit_counterНа попередньому тижні136
mod_vvisit_counterВ цьому місяці92
mod_vvisit_counterВ минулому місяці1395
mod_vvisit_counterВсього772824

Сьогодні: 2022-12-06 04:50

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Розробник Назаров А.Л. Joomla!. Designed by: internet hosting company value hosting Valid XHTML and CSS.